4. ročník (2018)

před 2 roky

Pražské Studio ALTA ožilo od 10. do 13. května 2018 současným francouzským divadlem. V rámci čtvrtého ročníku festivalu Sněz tu žábu se divákům představil významný francouzský režisér Pierre Meunier s unikátní inscenací Kredenc naživo (Buffet à vif) či David Prachař, který pro festival jako režisér i herec připravuje scénickou skicu současné hry francouzské autorky Laureline Le Bris-Cep, vnučky spisovatele Jana Čepa.

Hlavním hostem ročníku byl renomovaný režisér Pierre Meunier. Ten do Prahy přivezl svou oceňovanou inscenaci Kredenc naživo, která vznikla pro IN program prestižního avignonského festivalu v koprodukci s pařížským divadlem Théâtre de la Bastille. Dalším z lákadel ročníku byla scénická skica poprvé přeložené francouzské hry Všichni živí, kterou režíroval David Prachař. Ten zároveň ztvárnil hlavní roli osamělého muže probírajícího v jen občas přerušovaném intimním monologu životní témata, o nichž se ne vždy hovoří nahlas. Autorkou textu je Laureline Le Bris-Cep, která má jako vnučka spisovatele Jana Čepa velmi blízký vztah k České republice a Praze.
Na festivalu byly ve formě scénických skic uvedeny ještě další čtyři vybrané a poprvé přeložené francouzské hry pod vedením českých režisérů:

Gwendoline Soublin: PIG-BOY 1986-2358 (režie Linda Dušková)
Joseph Danan: Dobrodružství Aurena, malého sériového vraha (režie Kasha Jandáčková)
Hédi Tillette de Clermont-Tonnerre: Strach(y)   (režie Ewa Zembok)
Laureline Le Bris Cep: Všichni živí (režie David Prachař)