Sophie Merceron: Nebraska

Divadlo

20:00 21:00

NoD, Dlouhá 33 Staré Město

Červený písek, spálené bodláky, pivo a jeden přežraný leguán. V moderní variaci na dramaticku klasické americké generace mísí autorka Sophie Merceron poetický jazyk s drsnou realitou, lidskou pudovost s kultivovaností a krásou.

Sophie Merceron: Nebraska

scénická skica

Saul žije sám uprostřed pouště, jenom s leguánem jménem Nebraska. Přišel sem, aby tu dal někomu sbohem. Saul ví, že je důležité se s mrtvými rozloučit, protože jinak se z nich stanou přízraky a jejich duše smutně bloudí po světě. Dobře to ví, protože některé z těch duší ho každý den navštěvují v jeho karavanu. 

Režie: Daniela Špinar
Hrají: Daniela Špinar, Tomáš Adel
Překlad: Natálie Preslová Strýčková 

Sophie Merceron: 

Divadelní autorka, publikuje zejména v nakladatelství L'École Des Loisirs. Za svou tvorbu získala řadu ocenění: hra Avril získala Grand Prix de Littérature Dramatique Jeunesse 2020. Text Manger un phoque byl oceněn Grand Prix de Littérature Dramatique Jeunesse 2021 a získal také stipendium Beaumarchais/SACD. V roce 2020 napsala text Respire, na zadání Stanislase Nordeyho, uměleckého ředitele Théâtre National de Strasbourg  Respire vyšel v nakladatelství Espaces 34 ve sbírce Ce qui nous arrive. Na pozvání UNESCO se zúčastnila Domu autorů v Tbilisi/Gruzii, kde také napsala knihu Kingsland. Svůj další text Les corps vifs, napsala při rezidenčním pobytu CDN v Madridu. Kniha Je suis un lac gelé (na objednávku režiséra Matthieu Roye) vyjde v nakladatelství L'Ecole Des Loisirs v březnu 2023. V rámci rezidenčního pobytu v La Chartreuse (Centre national des écritures du spectacle) vznikl text Nebraska, který vyjde v nakladatelství Les Solitaires Intempestifs a bude představen v rámci festivalu Sněz tu žábu. 

Vstupenky si můžete koupit zde

Vstupné: 200 Kč dospělý, 150 Kč student a 100 Kč držitelé IF PASS, studenti francouzské filologie, translatologie a uměleckých oborů

Realizace festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu je každoročně finančně podporována Magistrátem hl. m. Prahy, Ministerstvem kultury ČR,  Státním fondem kultury ČR, Francouzským institutem v Praze. 

Našimi kulturními partnery jsou Divadlo NoD a Anis-Gras, le lieu de l'autre. 

Mediálním partnerem osmého ročníku festivalu je kulturní magazín Maomai.