Marcos Caramés-Blanco: Gloria Gloria

Divadlo

20:00 21:00

Střecha, NoD, Dlouhá 33, 110 00 Praha

Glorii nikdo nepodezřívá. Jenomže jednoho dne se bez zjevného důvodu setmí přesně ve chvíli, kdy Gloria vyjde z domu. Jinak je všechno stejné jako každý den, věci se dějí ve stejném pořadí. Budík zvoní v 5:30, Gloria si ubalí cigaretu, úlevně si vydechne.

Marcos Caramés-Blanco: Gloria Gloria

scénická skica 
open-air

Gloria Gloria je sugestivní výpověď o jednom dni a jednom osvobození.

Režie: Braňo Mazúch
Hrají: Magdalena Zimová, Milada Vyhnálková, Marie Švestková, Justin Svoboda
Překlad: Jacques Joseph

Marcos Caramés-Blanco

Marcos Caramés-Blanco je dramatik, spoluzakladatel Cie Continuum. Jeho text Gloria Gloria, který bude uveden na festivalu Sněz tu žábu, vyšel v roce 2023 v nakladatelství Éditions Théâtrales, dále je autorem textů Trigger Warning, Ce qui m’a pris, À sec, Bouche cousue a Alann. Absolvoval rezidenci v programu Théâtre National de la Colline, jeho texty jsou pravidelně inscenovány ve Francii, pro letošní sezonu je rezidenčním autorem L'Arc - scèna nationale du Creusot. Je také členem autorského kolektivu Comité Collisions.

Vstupenky si můžete koupit zde

Vstupné: 200 Kč dospělý, 150 Kč student a 100 Kč držitelé IF PASS, studenti francouzské filologie, translatologie a uměleckých oborů

Realizace festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu je každoročně finančně podporována Magistrátem hl. m. Prahy, Ministerstvem kultury ČR,  Státním fondem kultury ČR, Francouzským institutem v Praze. 

Našimi kulturními partnery jsou Divadlo NoD a Anis-Gras, le lieu de l'autre. 

Mediálním partnerem osmého ročníku festivalu je kulturní magazín Maomai.