Julie Timmerman: Bananas (and kings)

Divadlo

20:00 21:00

NoD, Dlouhá 33 Staré Město

Kdo by neznal značku La Chiquita, giganta na světovém banánovém trhu? Málokdo ale ví, že její příběh, který začíná v roce 1899, je příběhem zotročování původních obyvatel, korupce, neúcty k demokracii a také o nenávratné otravě země pesticidy nebo financování teroristických skupin.

Julie Timmerman: Bananas (and kings)

Julie Timmerman
scénická skica

Příběh ve kterém násilí minulosti vrhá světlo na násilí dnešní. Dokumentární text autorky Julie Timmerman hledá odpověď na otázku, jaký musí být stav demokracie, která umožní vzestup podobně temného impéria? 

Julie Timmerman:

Filmová a divadelní herečka (například ve filmech Maminčin zámek a Rej výtržníků Yvese Roberta nebo Turisté, oh yes! Jeana-Pierra Mocky), autorka, zakladatelka Idiomécanic Théâtre.

Předtím, než se začala věnovat psaní, působila v oblasti divadelní režie. V roce 2016 napsala hru UN DEMOCRATE, založenou na životě a díle Edwarda Bernayse, Freudova synovce a zakladatele PR, která se již šest let pravidelně uvádí ve Francii. Do španělštiny ji přeložila a vydala argentinská společnost Marea, která připravuje také její rozhlasovou verzi. Je členkou komise Eurodram pro Itálii. Text BANANAS (AND KINGS) o vzestupu banánové nadnárodní společnosti, který bude uveden na festivalu Sněz tu žábu, je součástí výběru Bureau des lecteurs de la Comédie-Française. Její texty jsou překládány do italštiny a vydávány v Itálii.

Režie: Marta Hermannová
Hrají: Václav Zimmermann, Boris Jedinák, Vojtěch Vondráček
Překlad: Michal Zahálka 

Vstupenky si můžete koupit zde

Vstupné: 200 Kč dospělý, 150 Kč student a 100 Kč držitelé IF PASS, studenti francouzské filologie, translatologie a uměleckých oborů

Realizace festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu je každoročně finančně podporována Magistrátem hl. m. Prahy, Ministerstvem kultury ČR,  Státním fondem kultury ČR, Francouzským institutem v Praze. 

Našimi kulturními partnery jsou Divadlo NoD a Anis-Gras, le lieu de l'autre. 

Mediálním partnerem osmého ročníku festivalu je kulturní magazín Maomai.