2. ročník (2016)

před 2 roky

Festival francouzského divadla „Sněz tu žábu“ se poprvé představil loni v březnu v prostorách vinohradské Venuše ve Švehlovce. Druhý ročník zůstal věrný březnu, čtyřdenní program se odehrál v experimentálním prostoru Nod v termínu 12.-15.3. Vizí festivalu je prezentace francouzského divadla, jím inspirované české tvorby a vzájemného vlivu české a francouzské současné scény. Hlavní program nabídl inscenace, scénické skicy a diskuze s autory.

Jedním z největších lákadel byla hostující francouzská inscenace Lišejman scénáristy a režiséra v jedné osobě, Frédérica Sonntaga. Jednu ze stěžejních dramaturgických linií festivalu tvořila série scénických črt nových francouzských dramatických texů. K vidění byli Nehybní (Les Immobiles) v režii Lindy Duškové, Život bez spánku (Une vie sans dormir) v režii Martina Kukučky (SKUTR), Belgická Ryba Ondřeje Mataje, Les ve mně (Forêt intérieur) Marka Němce, Sněz mě (Mange moi) v režii Petra Haška a IDovská Karkulka (Petit chaperon Uf) Janka Lesáka.

Tento rok přinesl hlavní novinku v podobě Off prostoru, který byl po celé festivalové dny otevřen všem zájemcům zdarma. Kromě večerního divadelního programu si tak diváci mohli zkrátit celodenní čekání na kulturu doprovodnými projekcemi, workshopy či scénickými čteními textů podobně kontinuálně, jako je tomu na letních festivalech.