SHARE: jam session

Hudba

21:00 22:30

Grid, Opatovická 18 Nové Město

SHARE je nový projekt, který se zrodil z vášně pro improvizovanou hudbu: cílem je přinést podpořit svobodnou a improvizovanou hudební scénu a propojovat hudebníky a hudebnice z celé Evropy.

SHARE: jam session

V rámci SHARE se na festivalu Sněz tu žábu sejdou hudebníci a hudebnice z různých evropských zemí, aby se zúčastnili jam session a koncertu volné improvizované hudby.

Čeští, francouzští, rakouští a dánští hudebníci a umělci zkoumající improvizaci budou mít příležitost společně vytvořit spontánní okamžik v Praze, který bude otevřen všem.

Vystoupí: Yoram Rosilio (kontrabas), Julien Catherine (bicí), Florent Dupuit (saxofon) z francouzského kolektivu Le Fondeur de son, Elena Waclawiczek (tanec) z rakouského souboru LISI*A Collective a Jonathan Aardestrup (kontrabas) z dánského The Community collective. A přizvaní hudebníci a hudebnice z České Republiky: Petr Balhar, Jana Havláková, Jan Michálek, Elia Moretti, Markéta Pucová, Klára Pudláková, Martin Švantner, Michal Wroblewski. 

Chcete-li sledovat umělce, kteří se připojili k evropské síti SHARE, navštivte databázi Improvisers Without Borders - www.database.shareimpro.eu/fr.

Pokud se věnujete hudbě a chcete se jam session zúčastnit, neváhejte se ozvat produkční festivalu Kristýně Jalůvkové na kristyna1jaluvkova@gmail.com.

foto: Hermano Couto